سال 1401 سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین(مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست با جهاد البناء تأکید شد؛ اجرای نظام نامه آموزش های مهارتی و ایجاد جنبش مهارت آموزی در کشور لبنان با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ علی حسین شهریور،  با اشاره به ظرفیت های ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای از جمله 640 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و حدود 14 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد، گفت: این سازمان متولی ارائه آموزش های غیررسمی مهارتی در 6500 استاندارد آموزشی، با هدف تربيت نيروی كار ماهر و نيمه‌ماهر (آموزش جويندگان كار فاقد مهارت)، ارتقای مهارت نيروی كار شاغل، ايجاد و توسعة توان كارآفريني، افزايش توان خوداشتغالي، ايجاد مهارت هاي پيش از اشتغال به منظور كاهش دورۀ جست‌و‌جوي شغلي و تقويت كسب شغل و ... می باشد.  

وی تصریح کرد: آموزش های مهارتی در خوشه های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی؛ در صنایع و صنوف با هدف ارتقاء مهارت شاغلین و افزایش کیفیت تولیدات داخلی، دانشجویان، دانش آموزان و سربازان وظیفه با هدف افزایش مهارت، روستائیان با هدف توانمندسازی روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، زندانیان جهت کمک به بازگشت آنها به جامعه و ادامه زندگی سالم و همچنین اقشار آسیب پذیر، زنان سرپرست خانوار، معلولین و ... ارائه می شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت با اشاره به همکاری های پیشین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و کشور لبنان، بیان داشت: این سازمان آمادگی خود را جهت پیاده سازی نظام نامه آموزش های مهارتی، برگزاری دوره های آموزشی پیشرفته در راستای تربیت مربیان ماهر، برگزاری کارگاه های آموزشی برای جوانان و کارآموزان با هدف انتقال تجربیات آموزشی، برگزاری کنفرانس ها و نشست های تخصصی دوجانبه، برگزاری مسابقات مهارتی در رشته های مختلف، تأسیس مؤسسات کارآموزی آزاد و .... در راستای پیشرفت و امنیت کشور لبنان اعلام می دارد.

شهریور با بیان اینکه سالانه در کشور ایران بیش از 230 میلیون نفر ساعت دوره های آموزشی و بیش از یک و نیم میلیون نفر دوره آموزش های مهارتی را کسب می کنند، افزود: از آنجائیکه پیشرفت کشور لبنان برای ایران بسیار حائز اهمیت است، این سازمان به دنبال ایجاد یک جنبش مهارت آموزی در این کشور می باشد و برای رسیدن به این جنبش، پیشنویس تفاهم نامه همکاری مشترک جهت عملیاتی شدن نظام نامه آموزش های مهارتی در لبنان تهیه شده است.

* توسعه آموزش های مهارتی در لبنان با هدف توسعه تولیدات با کیفیت داخلی

نماینده جهاد البناء حزب‌الله لبنان نیز در ادامه این نشست، اظهار داشت: مجموعه جهاد البناء با هدف ارائه خدمات به مردم، مناطق کم‌ برخوردار و جنگ‌زده لبنان خدمات رفاهی و اجتماعی به مردم و به دولت لبنان را به عهده دارد.  

محمد الحاج با اظهار خرسندی از اعلام آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای توسعه آموزش های مهارتی در کشور لبنان، گفت: آنچه برای ما مهم است توانمندسازی حرفه ای، فنی و اجتماعی جوانان لبنان است که زیربنای آن در این کشور آماده نشده است و می توانیم با مساعدت این سازمان به این مهم دست یابیم.

وی با بیان اینکه تمرکز کشور لبنان بر روی تجارت و واردات می باشد، بیان داشت: تأکید جهاد البناء بر توسعه آموزش های مهارتی در کشور لبنان به جهت بالا بردن تولید محصولات باکیفیت و اشتغال جوانان و اقشار مختلف می باشد.

نماینده جهاد البناء حزب‌الله لبنان با اشاره به مهاجرت 2 میلیون نفر از کشور سوریه به این کشور، خاطرنشان کرد: آنچه که برای ما مهم است و به آن اعتقاد داریم توانمندسازی حرفه ای جامعه هدف است و می توانیم در این زمینه از تجربیات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کمک بگیریم.

* آموزش های مهارتی زندگی افراد را تغییر دست خوش مثبت می کند

معاون وزارت امور اجتماعی لبنان نیز در این دیدار با اشاره به همکاری های مؤثر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران در سنوات گذشته، تصریح کرد: تجربیات این سازمان می‌تواند به توسعه اقتصادی و رفع چالش‌های اجتماعی لبنان کمک شایانی کند.

عبدالله احمد، اذعان داشت: مطمئناً بخشی از مشکلات معیشتی کشور لبنان از طریق گسترش آموزش های فنی و حرفه ای قابل حل می باشد و آموزش های مهارتی زندگی افراد را تغییر دستخوش مثبت می کند.

وی افزود: ما در موضوعات ارائه خدمات به زنان بی‌سرپرست، معلولان و سالمندان، ایجاد بانک اطلاعاتی خانوار جهت مدیریت ارائه خدمات رفاهی و آموزش و فنی‌وحرفه‌ای به جوانان لبنانی نیازمند کسب تجربه از ایران هستیم.

 


١٣:١٨ - سه شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٢٦٢٢    /    تعداد نمایش : ١٣٠منو اصلی
عنوان

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 527836 | بازدید امروز : 111 | کل بازدید : 3448896 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/1875