سال 1398 سال رونق تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر درویشی معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام

ضرورت آموزش نیروهای ماهر مورد نیاز صنعت نفت در استان توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام

دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع که به اتفاق جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان از میادین نفتی و شرکت‌های نفت و پتروشیمی شهرستان‌های دهلران و مهران بازدید به عمل آوردند بر ضرورت برنامه‌ریزی شرکت‌های نفتی برای آموزش نیروهای مورد نیاز خود از طریق مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام تاکید نمودند.

در این دیدار که مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ایشان را همراهی می‌کردند پروژه‌های بهره‌برداری و نمک‌زدایی چشمه خوش، NGL3100 ، نمک‌زدایی و بهره‌برداری بیات و پتروشیمی دهلران و شرکت استخراج و بهره برداری میدان نفتی سروک آذر مورد بازدید قرار گرفت و با مدیران این شرکت‌ها جلسات ویژه‌ای در خصوص آموزش مهارتی و بکار‌گیری نیروی انسانی بومی برگزار گردید.

دکتر درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام در این دیدارها بر ضرورت توجه ویژه این شرکت‌ها به توانمند‌سازی مردم و جوانان ساکن در جوار این حوزه‌های نفتی تاکید نمود و بیان داشت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام با بهره گیری از مربیان مجرب و توانمند و ابزار و تجهیزات مناسب آماده است که بر اساس آمایش نیروی انسانی این شرکت‌ها برای آموزش نیازهای نیروی انسانی آتی شرکت‌های فعال نفتی در استان ایلام برنامه‌ریزی و اقدام نماید. دکتر درویشی در بخش دیگری از سنخنانش اظهار داشت آموزش خانواده‌های کارکنان و کارگران شاغل در این مراکز نفتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ایجاد محیط شاداب برای خانواده‌ها از طریق برگزاری دوره‌های مهارتی برای آنان در زمینه مهارت‌های زندگی، آشپزی، صنایع دستی و هنری می‌واند باعث افزایش نشاط خانواده‌ها شده و ماندگاری نیروهای انسانی متخصص در منطقه را افزایش دهد.

نصری مدیر کل اموزش فنی و حرفه‌ای نیز در این جلسات ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آموزش‌های مهارتی در استان ایلام اعلام کرد که این اداره کل با داشتن 107 کارگاه آموزشی امکان ارائه 250 حرفه آموزشی به کارگران و خانواده‌های آنها را دارا می‌باشد. ایشان به تجربه برگزاری دوره‌های مختلف مورد نیاز صنعت نفت در دهه 80 توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و استان اشاره نمود و اعلام کرد امکان اموزش باکیفیت نیروهای ماهر مورد نیاز صنعت نفت از جمله جوشکاری آرگون، جوشکاری برق، لوله‌کشی صنعتی، برق صنعتی، ابزار دقیق، پنومانیک و مکاترونیک،و تعداد زیادی حرفه‌های صنایع دستی و هنری و تجسمی برای خانواده‌ها در استان فراهم می‌باشد.

آقای مهندس کاظمی نماینده ارشد شرکت بهره‌برداری نفت مناطق غرب کشور در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از برگزاری این جلسات و بازدید‌ها اعلام کرد در اسرع وقت تلاش خویش را جهت اجرایی نمودن دوره‌های آموزشی مورد نیاز صنعت از طریق اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان را بکار خواهد برد. و مقرر گردید در اولین فرصت مدیران اموزش حوزه نفت و گاز غرب ضمن بازدید از کارگاه‌های آموزشی با فعالیت‌ها و زمینه‌های همکاری در مراکز آشنا گردند.


١٤:٢٣ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٦٥    /    تعداد نمایش : ١٥٥منو اصلی
عنوان

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 274819 | بازدید امروز : 802 | کل بازدید : 2130500 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/5937