سال 1399 سال جهش تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر فلاحی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی :

«مجلس وظیفه دارد به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه ویژه داشته باشد »

در سومین روز از هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سارا فلاحی نماینده حوزه شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام با مدیرکل معاونین روسای ستادی و روسای مراکز در سالن جلسات اداره کل بحث و تبادل نظر کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام در سومین روز از بزرگداشت هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دکتر سارا فلاحی نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام با پرسنل این اداره کل دیدار کرد .
بنابراین گزارش در این جلسه خانم فلاحی ضمن  تبریک هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت : «به شکل عملی و کاربردی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برایم مهم است و با وجود مشغله های کاری زیاد به ایلام آمده و در جمع شما حضور دارم »
ایشان در ادامه به پتانسیل استان در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد و افزود :ما در این زمینه در کشور حرفی برای گفتن داریم و باید با نیازسنجی های منطقه‌ای رشته های مهارتی در این زمینه ها را احصاء نموده و آموزش‌های لازم را به جوانان منطقه ارائه دهیم.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه بحث نیروهای متخصص غیر بومی اشاره کرد و بیان داشت از عزت نفس جوانان ایلامی برای من از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، ما باید دانش تخصصی صنعت نفت و گاز را به جوانان استان آموزش دهیم تا کسی از بیرون جوانان ایلام را به بیکاری نکشاند و این برای من قابل تحمل نمی باشد. سارا فلاحی اظهار داشت:« مجلس وظیفه دارد که با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توجه کند»
ایشان در ادامه به کمک دولت به تامین تجهیزات و نوسازی کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود :مجلس هر کاری لازم باشد در حمایت از کمک دولت به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خواهد کرد.
 
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به جایگاه مربیان آموزشی فنی حرفه ای اشاره کرد و اظهار داشت: مربیان فنی و حرفه‌ای اساس آموزش فنی و حرفه ای می باشند و کار اصلی این سازمان را مربیان زحمتکش آن انجام می‌دهند و باید به آنها توجه ویژه شود.
 ایشان در این خصوص به تبدیل وضعیت مربیان باسابقه اشاره کرد و افزود اگر در مجلس برای این مربیان طرح نوشتیم که تبدیل وضعیت شوند حتی اگر بار مالی برای دولت داشته باشد باید تامین شود و اشکال ندارد چرا که نتیجه آن تولید مهارت است .
دکتر فلاحی در ادامه به فوق العاده ویژه مربیان اشاره کرد و اظهار داشت این طرح برای همه مربیان است و باید حل شود .
ایشان در ادامه به نیروهای قراردادی اشاره کرد و بیان داشت نیروهای قراردادی بالای ۱۰ سال باید تبدیل وضعیت شوند
وی در ادامه به مزایای مناطق جنگی کارکنان اشاره کرد و مشکلات پیش آمده در عدم پرداخت بعضی شهرستان‌ها را مشکل قانون دانست و اظهار داشت با وزیر دفاع در این خصوص مذاکراتی صورت گرفته و آنها نیز آن را مشکل قانونگذار می دانند و باید این مهم در مجلس مطرح شده و قانون آن اصلاح شود .
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان به معضل بیکاری در استان اشاره کرد و افزود ایجاد اشتغال و کار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر کار باشد حتی از آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری می کند .
ایشان در ادامه به طرح تکاپو اشاره کرد و اظهار داشت کسانی که واقعاً دنبال اشتغال هستند با کسب مهارت لازم در فنی و حرفه‌ای به ایجاد کارگاه های زودبازده ، ایجاد شغل و درآمد کنند.
«شما مهارت داشته باش ،خودت آقا و نوکر خودت باش»


١٥:٤٣ - پنج شنبه ٢ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٦٠٠منو اصلی
عنوان

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 410821 | بازدید امروز : 87 | کل بازدید : 2909247 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/2969