سال 1399 سال جهش تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

پیام معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت هفته ملی مهارت

مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت 6 مرداد ماه و « هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بنام خالق مهارت

مهارت از خانه تا جامعه؛ به وسعت جهان

  در حالی «ششم مرداد؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و «هفته ملی مهارت» را نکو می داریم که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان اصلی ترین نهاد ارائه دهنده آموزش های مهارتی با رویکرد محوری «جهش مهارت» در سال  1399 از جایگاهی ارزنده و اثربخش در تحقق «جهش تولید» در کشور برخوردار است.

  تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، رئیس محترم جمهوری، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقبال بیش از پیش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت «مهارت آموزی و مهارت افزایی» و عزم نمایندگان محترم مجلس بر تشکیل فراکسیون مهارت، تشکیل و فعال سازی شورای مهارت در همه

استان ها، همه و همه نشانگر اهمیت مهارت به عنوان مؤلفه ای ضروری در برنامه های خودکفایی و توسعه ای کشور است.

      خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان معضلی عالم گیر و دیگر حوادث پیش بینی نشده، حاکی از جای خالی مهارت در پیشگیری، مواجهه و عبور از شرایط بحرانی به جای پذیرش محدودیت هاو ضرورت نگاهی نو به مهارت و آموزش، بدون مرزهای زمان و مکان است. 

    امیدوارم با اقبال خوبی که از سوی برنامه ریزان و سیاستگذاران، به اهمیت آموزش های مهارتی در توسعه و پیشرفت کشور و عبور از محدودیت ها و شرایط سخت ناشی از تحریم ها و بحران های پیش بینی نشده صورت گرفته است، هر یک از ما به عنوان عنصری موثر در مسیر توانمندسازی سرمایه های انسانی، خودکفایی و ارتقای رفاهی، معیشتی و منزلت هم وطنان عزیزمان، گام های اثربخشی برداشته و در افزایش روحیه امید و نشاط  و خروج جامعه از کسالت، نقش خود را هرچه شایسته تر ایفا نماییم.

    خوشبختانه در سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور، با وجود سرمایه عظیم انسانی، متشکل از خانواده بزرگ 15000 نفری، مربیان نخبه و متعهد، پارلمان مربیان وکارشناسان با بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت حداکثری همکاران در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها، فعالیت بیش از 11هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای به عنوان شرکای اصلی و موثر سازمان، ظرفیت بی بدیلی در ایجاد زمینه های رویشِ ملت با مهارت وجود دارد.

  در این راستا، رسالتی مهم و تحول آفرین، بر دوش یکایک اعضای این خانواده در دو بخش دولتی و خصوصی قرار دارد و همراهان دلسوز و پرتلاش ما به عنوان «سفیران مهارت»، می توانند اتفاقات خوبی را در مسیر ترویج و گسترش «نهضت مهارت افزایی» رقم زده و مایه خیر و برکت باشند.

     از این روی «ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای» و هفته ملی مهارت، فرصتی گرانقدر است تا یادآور اهمیت مهارت به عنوان عنصری راهگشا در رفع معضل بیکاری، خروج جامعه از کسالت ناشی از فقر مهارتی  و در نتیجه خودکفایی و بالندگی جامعه و اقتدار میهن عزیزمان باشیم.

    و البته که تحقق «گفتمان ملی مهارت»، نیازمند راه اندازی «تریبون ملی مهارت» با هم افزایی و هم گرایی گروه های  جریان ساز اعم از رسانه های  ارتباط جمعی، شرکای مهارتی، کنشگران، ذینفعان، سمن ها، واقفین مهارتی و ... است.

   بدین وسیله «هفته ملی مهارت» را به تمامی سیاست گذاران، تصمیم گیران  و کنشگران حوزه مهارت آموزی به ویژه  مربیان و همکاران گرانقدر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی که دغدغه اصلی شان، عزت هم وطنان و سرافرازی کشور عزیزمان است، تبریک می گویم و همراهی همیشگی تان را ارج می نهم.

    امید آن است، این فرصت گرانسنگ را قدر دانسته و به بهترین وجه ممکن در رویاندن بذر امید و خودباوری در جامعه و تحقق «ایران، مهد مهارت»، به نیکی نقش آفرینی کنیم. 

   در سایه حضرت حق، سربلند و سعادتمند باشید.


١٨:١٥ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٩٠







منو اصلی
عنوان

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 410835 | بازدید امروز : 205 | کل بازدید : 2909365 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/2656