سال 1399 سال جهش تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

نیروی انسانی ماهر، قیمت جهانی دارد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان چهارمحال وبختیاری با تأکید بر اینکه مهارت دارای ارزش و قیمت است گفت: نیروی انسانی ماهر، قیمت جهانی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور هاشمی، معاون وزیرکار و رئیس سازمان  آیین معارفه فرانک کبیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان چهارمحال وبختیاری و تکریم قهرمان آماره، مدیر کل سابق استان، 26خرداد ماه برگزار شد.

بنابراین گزارش، هاشمی در این مراسم با  اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف گفت: آموزش های فنی وحرفه ای در توسعه همه جانبه تاثیر گذار است و باید از تمام ظرفیت ها برای توسعه آموزش مهارتی استفاده کرد.

وی به اقبال و استقبال زنان در حوزه آموزش های مهارتی اشاره کرد وگفت: توسعه مهارت از خانه تا جامعه نیاز جامعه امروز است  .

هاشمی تصریح کرد: نیروی ماهر دارای جایگاه خاص است و صرفاً داشتن گواهینامه ملاک نیست.

معاون وزیر کار با اشاره به روی آوردن سرمایه انسانی به خصوص در دانشگاه ها و بخش خصوصی به آموزش های فنی و حرفه ای گفت: توسعه آموزش نیروی انسانی در بخش های مختلف باید بر اساس نیاز جامعه و سرشاخه های تولید باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر این که ایجاد شغل و فرصت شغلی وکسب موقعیت درجامعه ضروری است گفت: با ایجاد مهارت باید کسالت ها و بیکاری رفع شود.

وی به شناسایی خلاقیت، استعداد و قابلیت های انسانی تاکید کرد وگفت: باید برای کشف استعداد ها و هدایت آنها در مسیر درست تلاش کرد.

هاشمی با اشاره به شرایط  تحریم کشور و بروز شیوع کرونا افزود: برای اثبات صلاحیت خودمان، براساس تمدن، تاریخ و هویت مان راهی جز سرمایه گذاری نیروی انسانی نداریم.

توسعه همه جانبه با تکیه برسرمایه ملی محقق می شود

معاون وزیر اظهار داشت: دستیابی به توسعه همه جانبه با تکیه برسرمایه ملی محقق می شود که نیاز به آموزش و توانمندسازی برای شکوفا شدن نیروی انسانی داریم.

وی افزود: تولید ثروت برگرفته از درایت و دانایی مردم، پشتوانه ای برای بودن در موضع قدرت است.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: حیات امروز کشور مرهون تلاش مردم و رویش و اندیشه ملت و اراده ملت است.

هاشمی تصریح کرد: اراده نظام  نیز حاصل اراده و فکر و اندیشه مردم بر اساس مشارکت مسئولانه است.

در ادامه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: سرمایه اصلی هر کشور و نظام نیروی انسانی است و توانمندسازی نیروی انسانی باید سرلوحه فعالیت قرار گیرد.

وی گفت: ایجاد فرصت در جامعه برای زنان و مردان در دولت تدبیر و امید همواره مورد توجه بوده است.

زنان مدیریت  65درصد آموزشگاه های فنی و حرفه کشور را بر عهده دارند

هاشمی اظهار داشت: توسعه، منهای نقش آفرینی زنان امکان پذیر نیست باید باور داشته باشیم که توانمندی انسان نباید از بُعد جنسیتی زیر سوال برده شود.

 وی با اشاره به انتصاب یک مدیر خانم به عنوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: این امر جزو الزامات ضروری و اجتناب ناپذیر است که سرمایه ملی پشتوانه توسعه ملی شود.

در این مراسم همچنین از خدمات قهرمان آماره، مدیر کل سابق استان تقدیر شد و فرانک کبیری به عنوان مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

بنا براین گزارش، فرانک کبیری، دانش آموخته دکتری رشته شهرسازی اسلامی دانشگاه هنر اصفهان و عضو هیئت علمی دانشکده هنر دانشگاه شهرکرد است. وی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد را  از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ برعهده داشته است.

بنا براین گزارش، هاشمی تا کنون به استان­های بوشهر، چهارمحال و بختیاری(دو سفر)، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، البرز،کرمانشاه، خوزستان، قم ، قزوین، مرکزی، آذربایجان شرقی و تهران سفر کرده است.

 
١٦:٤١ - دوشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤٩٩    /    تعداد نمایش : ٤٥٢منو اصلی
عنوان

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 410825 | بازدید امروز : 97 | کل بازدید : 2909257 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/3281