سال 1399 سال جهش تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با استاندار بوشهر:

آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت نقاط ساحلی و بندری موردتوجه است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با استاندار بوشهر گفت: پوشش آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت نقاط ساحلی و بندری موردتوجه قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، علی اوسط هاشمی صبح پنج‌شنبه نهم آبان، در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکنون در عرصه مهارت‌آموزی در حوزه صیادی اقدامی نشده است و با توجه به استقرار بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور در دیر و وجود ظرفیت کشاورزی تولید خارج از فصل باید مرکز مهارت‌آموزی در این عرصه موردتوجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بندر دیر دارای بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور و ظرفیت بالایی در عرصه تولید محصول گوجه‌فرنگی و گردشگری دریایی است که باید بر اساس این ظرفیت‌ها، مهارت‌آموزی موردتوجه قرار بگیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان از ظرفیت بالایی در عرصه مهارت‌آموزی برخوردار است که برای سایر شهرستان‌ها به‌ویژه شهرستان دیر باید بر اساس توانمندی‌های تولیدی و اشتغال‌زایی مرکز مهارت‌آموزی ایجاد شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: سرمایه‌های موجود در بندر دیر باید ارتقاء داده شود و بر اساس توانمندی این شهرستان لازم است مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای موردنیاز مردم تأسیس شود.

هاشمی افزود: پرورش ماهی در قفس در دریا یکی از ظرفیت‌های دیگر استان بوشهر است که باید بر اساس آموزه‌های فنی و مهارتی، سرمایه‌گذاران در این حوزه آموزش ببینند تا تحولی بزرگ ایجاد شود.

وی تصریح کرد: جهت‌گیری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این مقطع زمانی معطوف به استان‌های ساحلی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هفت استان ساحلی در کشور وجود دارد هرچند تاکنون به سازمان توسعه دریایی نرسیده‌ایم ولی با توجه به نقش مهم دریا در توسعه و اقتصاد کشور و پایداری جمعیت ساحل‌نشین نباید این ظرفیت نادیده گرفته شود.

 

نگاه ویژه به ظرفیت های دریایی ایجاد شود

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: باید نگاه ویژه به ظرفیت های دریایی ایجاد شود تا سهم، اثر و نقش آن در پیشرفت و توسعه کشور دیده شود. هدف از این نگاه تمرکززدایی در حوزه ملی با توزیع توان مربی‌های اقصی نقاط کشور مستعد جهت رشد و جهش است که یکی از آن‌ها در کنگان رقم خورد که به مرکز تربیت مربی و ارتقا مهارت تبدیل می شود.

هاشمی بیان کرد: باید در بعد آموزش استان بوشهر به ظرفیت بالایی دست یابد که برای تحقق این مهم از نیروهای مربی پروازی استفاده می‌شود.

 

واگذاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به بخش خصوصی

وی از واگذاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: باید چنان رغبتی به فعالیت در حوزه مهارت آموزی ایجاد شود که مربیانی که از مرکز فارغ‌التحصیل می‌شوند بعداً درخواست ایجاد آموزشگاه‌های آزاد کنند در برنامه آتی میان‌مدت کل آموزشگاه‌های دولتی مهارتی و حرفه‌ای به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید در جایگاه حاکمیتی برنامه‌ریزی و فعالیت کند که شامل صلاحیت حرفه‌ای، سنجش، صدور گواهینامه، برپایی آزمون‌ها، استانداردهای مهارتی و آموزشی است که روی این بخش‌ها ورود جدی‌تری می‌شود.


١٤:٥١ - شنبه ١١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٢١٩منو اصلی
عنوان

 

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 341071 | بازدید امروز : 120 | کل بازدید : 2585015 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/2969