سال 1398 سال رونق تولید (مقام معظم رهبری)
صفحه اصلی|تماس با ما|پست الکترونیک|نقشه سایت|رسيدگي به شكايات|پرسشهای متداول|عضویت|ارتباط با مسئولین|English


  چاپ        ارسال به دوست

میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی:

رسالت آموزش فنی و حرفه ای کمک به برنامه های توسعه کشور از طریق آموزش نیروی کار ماهر است.

 

در طی نشست صمیمی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام و پرسنل این اداره کل به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام دکتر میرزایی در طی بازدید از حوزه انتخابیه خود با مدیرکل، معاونین، مدیران ستادی و رؤسای مراکز دیدار کردند.

بنا بر این گزارش در این نشست صمیمی جمشیدزاده ضمن خیر مقدم گزارش مبسوطی از برنامه ها و عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به سمع نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رساند.

جمشیدزاده اظهار داشت: در سالجاری صدور خدمات آموزش مهارتی به کشور عراق و ارائه آموزشهای بین الملل، آموزش مهارتی نیروی بومی و جوان جهت تامین تکنسین های مورد نیاز صنف پتروشیمی، نفت و گاز با تشکیل دپارتمان تخصصی، ارائه آموزشهای تخصصی در زمینه گردشگری، هتلداری، و بوم گردی با توجه به ظرفیتهای استان و کنگره بزرگ اربعین، توجه ویژه به آموزشهای بومی و محلی ( حکمرانی محلی در برنامه ریزی آموزشهای مهارتی، تعامل بین دستگاهی، همکاری با نیروی انتظامی و نظامی در جهت ارائه خدمات آموزشی بعنوان عامل پیشگیری از بیکاری سربازان وظیفه بعد خدمت، افزایش 20 درصدی تعهدات آموزشی از مهمترین برنامه های این اداره کل در سالجاری می باشد.

در ادامه جلسه میرزایی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام اظهار داشت: با وجود رکورد اقتصادی پیش آمده بعلت تحریمهای خارجی، امیدواریم دستگاههای اجرایی سعه صدر و برنامه ریزی دقیق این بحران را مدیریت کرده و از آن بعنوان یک فرصت استفاده کنند.

ایشان در ادامه افزود:رسالت آموزش فنی و حرفه ای کمک به برنامه های توسعه کشور در قالب آموزش نیروی کار ماهر می باشد، که این مهم با برنامه ریزی دقیق مدیران توانمند و با برنامه محقق می شود.

ایشان افزودند: با توجه به اقدامات وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی کمبود کارآموز کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای در سالهای آتی حل خواهد شد و استقبال از آموزشهای مهارتی بیش از پیش رونق پیدا خواهد کرد.

میرزایی به شرکت پیروپیلن اشاره کرد و اظهار داشت: با رایزنی و هماهنگی با مدیران این شرکت زمینه آموزش نیروی کار ماهر و متخصص با برگزاری دوره های آموزشی در قالب تفاهم نامه با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان محیا خواهیم کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی درادامه به آموزش گردشگری و خدمات توریستی و مسافرتی اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق روی تک تک جزئیات این صنعت باید کار کردو آموزشهای سودمند و مورد استقبال بازار کار به مردم ارائه داد.

میرزایی به کنگره عظیم اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: برای تقویت بخش گردشگری و خدمات آن میتوان بخش خصوصی را درگیر این مقوله کرد و از این طریق آموزشهای مهارتی این بخش را رونق داد بخشید.

ایشان در پایان در خصوص پایین بودن دریافتی مزایای حقوقی کارکنان آموزش فنی و حرفه ای اظهار امیدواری کرد با رایزنی و تشکیل جلسه با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام تلاش خود را در جهت بهبود دریافتی کارکنان زحمتکش خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای خواهد کرد.

لازم به ذکر است دکتر میرزایی با توجه به هفته بازدید همگانی از کارگاههای آموزشی مرکز خواهران شهرستان ایلام بازدید بعمل آورد.

 


١٥:٠٣ - يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢١٠٥    /    تعداد نمایش : ٩٥منو اصلی
عنوان

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 287509 | بازدید امروز : 397 | کل بازدید : 2224298 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/2969